Young Adult novinky – září 2024

28. srpna 2024

Nevíte, co číst? Hledáte inspiraci? Třeba ji najdete mezi novinkami v našem fondu.

Radio silence – Oseman, Alice
Román o hledání vlastní identity od autorky Srdcerváčů. Frances je pilná studentka a nic jí nesmí stát v cestě na vysněnou univerzitu. Ani přátelé, vina nebo tajemství – dokonce ani to, kým ve skutečnosti je. Pak ale díky jednomu podcastu potká Aleda a poprvé v životě se nebojí být sama sebou. Když se důvěra mezi nimi rozpadne, Frances se najednou potácí mezi tím, kým byla, a tím, kým se touží stát. A pochopí, že se musí postavit své minulosti. Přiznat, proč zmizela její kamarádka a Aledova sestra Carys. K tomu ale bude Frances potřebovat veškerou svoji odvahu.

Chybějící části – Mendozová, Jindřiška
Příběh z pera české autorky je velmi volně inspirován životními osudy židovských bratrů, kterých se ujala katolická církev. Ta je následně odmítla vydat přeživší rodině. Každý má někdy pocit, že se mu zhroutil celý svět a musí ho vystavět znovu. V takové situaci se ocitá osmnáctiletý Martin, který se musí vypořádat s možnou smrtí otce i s tím, že ten jeho otcem vlastně nebyl. S kamarádem Tranem se vydává hledat zmizelého. Během cesty se setkají s mnichem Romainem, který se k nim připojí a spolu s chlapci i on hledá, co za svůj život ztratil. Díky jeho příběhu se přenášejí do doby druhé světové války a let po ní, aby zjistili, že minulost skutečně pomáhá pochopit přítomnost.

Liška mění srst, ne povahu – Hamšíková, Anna
Místy mrazivý fantasy příběh o lišce bez ocasu a jejích lidech. Můžeme změnit svou pravou podstatu, nebo jenom chování? Pětice sourozenců žije v domě bez rodičů. Od jejich smrti uplynulo již sedm dlouhých let a zdá se, že nejstarší sestra s bratrem mají vše pod kontrolou. Do chvíle, než jejich cestu zkříží liška bez ocasu, a rázem tím zpochybní celou jejich minulost. Nejstarší sestra Zoe postupně odkrývá lži, pátrá po odpovědích a poznává nevrlého Ezru, který ví o lišce i jejím účelu zjevně mnohem víc než všichni sourozenci dohromady.

Ztracené vzpomínky – Rina, Lin
Je to jen v její hlavě, nebo se to skutečně stalo? Psychologická sci-fi od úspěšné německé autorky young adult literatury. Gemma právě dokončila dvouletou praxi v prestižní medicínské společnosti a poprvé se stěhuje do vlastního bytu. To by byl skvělý důvod k oslavě, jenže kolem se začnou dít podivné věci. Všude se zničehonic objevují origami ptáčci. Gemmy se nevysvětlitelně zmocňují tísnivé pocity. A v novém bytě najde zvláštní deník, psaný jejím písmem. Nic ze zaznamenaných událostí si ale nepamatuje. Přichází Gemma o rozum, nebo zešílel svět kolem ní? To musí zjistit během pátrání, které jí převrátí život vzhůru nohama.

Boží hrob – Kristoff, Jay
Fantasy dobrodružství dívky Mii, která se stala vražedkyní, aby mohla naplnit svou pomstu. Mia Corverová podstoupila dobrovolně výcvik u nejobávanějšího sdružení vrahů v celé zemi – u Rudé církve. Hodlá za každou cenu pomstít vraždu svého otce. Dívka se však stala Čepelí Rudé církve a musí plnit přijaté povinnosti. Zjistí však, že se oba její úhlavní nepřátelé budou vyskytovat na velkých hrách v Božím hrobě, a tak se přihlásí do gladiátorských kolegií, aby s oběma mohla konečně zúčtovat.

Bride – Hazelwood, Ali
Paranormální romance o nebezpečném spojenectví mezi upírkou a vlkodlakem.