Příměstské tábory Jazykové školy Jill zamířily i do knihovny

18. srpna 2022

Dvakrát využila o prázdninách Jazyková škola Jill příjemné prostředí naší knihovny. Poprvé škola uspořádala v rámci příměstského tábora Jill English Camp hon za pokladem. Během hry děti navštívily několik berounských institucí, kde je vždy čekal nějaký úkol. Jedna ze zastávek táborové hry byla právě v knihovně. Děti zde plnily úkoly, ke kterým využily naše encyklopedie a obrázkové slovníky.

Podruhé nás navštívily ukrajinské děti, které se v rámci příměstského tábora seznamovaly se zajímavými místy Berouna. V doprovodu mladých talentovaných instruktorů strávily dopoledne prohlížením nebo čtením knih a časopisů. Velkou radost udělaly dětem knihy o Krtečkovi, kterého všechny dobře znají. Nejmladší děti si s chutí vyzkoušely kreativní hry a pomůcky, které knihovna svým čtenářům nabízí. Starší děti ocenily mimo jiné nabídku knih v ukrajinském jazyce. Spontánní a zvídavý projev dětí byl známkou toho, že se v knihovně všechny cítily dobře. Na cestu všichni dostali malý dárek, záložku do knihy, která jim má připomenout místo, kde jsou vítáni!