FantastiCon otevřel v knihovně již potřetí brány do světa fantastiky

31. května 2024

Kde jste mohli najít fanoušky fantastiky a sci-fi v sobotu 18. 5. 2024? Přece v Městské knihovně Beroun na 3. ročníku FantastiConu! Akce byla stejně jako předchozí ročníky nabitá skvělými přednáškami, besedami, workshopy, turnaji i virtuální realitou. Nemohlo chybět ani výborné občerstvení od Jiné kávy. Letošní novinkou byla i cosplay soutěž, díky které přišlo spoustu nadšenců ve vyladěných kostýmech!

Na SEVER, na JIH, nebo do DOUPĚTE? Kdo se vydal na SEVER, na přednášce Karla Pioreckého se seznámil s literaturou psanou roboty, užil si vernisáž studentské výstavy FantastiCon v Artu, pochutnal si na fantastických seriálových hodech s Danielem Storchem a také mohl nahlédnout pod pokličku nakladatelství Argo. Vrcholem odpoledne byl křest knihy Trosky Země a následná beseda s autory, která odhalila zákulisí tvůrčího procesu. Odpolední program na SEVERU pokračoval zajímavými besedami s autory (Jan Hlávka, Julie Nováková, Jana Vybíralová) a překladateli Severu (Jitka Jindřišková, Michal Švec) a byl završen epickou přednáškou pro nadšence Kingdom Come: Deliverance II.

JIH byl jako stvořený pro všechny kreativní duše. Jana Šouflová všechny naučila, jak nakreslit draka, zatímco Julie Nováková pomáhala budovat fiktivní světy. Příznivci psaní se vyřádili na smyšlených názvech na literárním workshopu s Terezou Matouškovou. Nechyběl ani program se speedcuberem Matějem Mužátkem, beseda Štěpánky Jislové o knize Srdcovka a Tereza Eliášová z CooBoo představila horké young adult novinky. Inspirativní a kreativní odpoledne bylo zakončeno vyhlášením cosplay soutěže, kterou po těžkém rozhodování nakonec vyhráli drak Bezzubka a Astrid!

A co se dělo v DOUPĚTI? Celý den tu jely deskovky, virtuální realita od CZ LAN, turnaje v Unmatched a Radlands, speedcube… A nadšení deskovkáři si mohli odnést i něco na památku ze stánku Tlama Games.

FantastiCon 2024 opět potvrdil, že je povinnou událostí pro každého nadšence fantastiky a sci-fi. A my už se nemůžeme dočkat 4. ročníku, kde na vás bude čekat spoustu novinek!