Druhý knihovnický příměstský tábor si všichni užili

20. července 2022

Již druhé léto měly děti z řad našich čtenářů možnost zúčastnit se příměstského tábora, tentokrát na téma Máš všech pět pohromadě? S námi to zjistíš raz dva! Jak sám název napovídá, knihovníci připravili opravdu pestrý program s aktivitami zaměřenými na všestranný rozvoj. Účastníci si tak vyzkoušeli nejen svoji vytrvalost, zručnost či paměť, ale měli také možnost prokázat svoji odvahu, potrénovat logiku či prostorovou orientaci a nechyběly ani sportovní aktivity a zasloužený oddech.

Celý týden se nesl v duchu plnění úkolů, za které děti dostávaly části skládanky symbolu Leonarda da Vinci. Během tábora se konal Mezinárodní den hlavolamů, a tak si děti kromě nich vyzkoušely i luštění různých rébusů, hádanek či křížovek, a čekala je dokonce únikovka. Všichni se také společně vydávali na výlety po krásném okolí Berouna a do křivoklátských lesů. Vyrazili třeba na Hamousův statek ve Zbečně, nebo do Srbska s úkolem nakreslit si vlastní plánek cesty. A jak děti trénovaly odvahu? Třeba chůzí poslepu, na chůdách, nebo také sólovým zpěvem. O sportovní vyžití se postaral ping pong, badminton či japonská kendama. K odpočinku posloužily knihy, časopisy, deskové hry a stavebnice, kterých máme v knihovně vždy dostatek.

Aby bylo kam zaznamenávat všechna prožitá dobrodružství, vyrobily si děti táborový deník. A že bude na co vzpomínat! Bezva parta dětí různého věku si užila týden plný pohody a přátelství. Společně s knihovníky překonávaly překážky, prožívaly úspěch a radost a nikdo se ani na chvilku nenudil. Nakonec si všichni pochutnali na slavnostním dortu ve tvaru knihy.