To nejlepší z Berounské akademie

do 23. listopadu
Holandský dům
Holandská 118, 266 01 Beroun

Navštívili jste někdy téměř neznámý kostel sv. Víta v Dobřanech, areál novodobých menhirů u obce Srbice či jeden z nejmohutnějších stromů ČR – tzv. Husovu lípu (prý pamatuje slavného reformátora) v obci Vlásenice? A možná ani nevíte o jedinečné technické památce Berounska – pozůstatcích dvou šachtových pecí (z nichž jedna je dobře zachovaná) v Tomáškově lomu, o karlštejnském pokladu nebo o zkamenělinách prvohorních graptolitů na oltářích v berounském kostele sv. Jakuba Většího.

A to je jen malá ukázka z bohatého programu výjezdních akcí Berounské akademie, zachycených na fotografiích Marie Holečkové a Vojtěcha Karpíška, které vás mohou inspirovat k vlastnímu objevování málo známých památek nejen Berounska.

Série dalších snímků vám nabídne možnost osvěžit si znalosti o městě Berouně a jeho okolí v soutěži pod názvem: Znáte dobře naše město? Správně vyplněné soutěžní lístky budou na dernisáži výstavy slosovány a 10 výherců bude odměněno hodnotnými knihami o Berounsku z produkce Nakladatelství MH.

Akce je finančně podpořena Městskou knihovnou Beroun. Výstava fotografií v galerii Holandský dům potrvá od 4. do 23. listopadu 2024. Vernisáž bude 0d 4. 11 .2024 od 17:00 hod. a dernisáž 23. 11. 2024 od 10:00 hod. Nenechte si ujít zajímavé pohledy na méně proslulá místa.